صفحه اصلی   ورود کاربران   چاپ صفحه  
امـروز : یکشنبه 1 مرداد 96


گروه های آموزشی


گروه برق قدرت

​انرژي الکتريکي با رشد روز افزون استفاده از تجهيزات برقي به جزء لاينفک زندگي بشري تبديل شده است. گرايش قدرت يکي از شاخه­هاي مهندسي برق مي­باشد که به مباحث مربوط به توليد، انتقال، توزيع، پردازش و استفاده بهينه از انرژي الکتريکي مي­پردازد. گروه قدرت بخش مهندسي برق دانشگاه شهيد باهنر کرمان از سال 1375 و با هدف پرورش کارشناساني توانا و کارآمد در زمينه­ هاي توليد، انتقال، توزيع و استفاده از انرژي برق تأسيس شده و در سه مقطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري دانشجو مي­ پذيرد.
اين گروه در حال حاضر شامل پنج عضو هيئت علمي بوده و فعاليت­هاي آموزشي و پژوهشي آن در زمينه­هاي زير متمرکز مي­ باشد:
برنامه ­ريزي و بهره ­برداري سيستم­هاي قدرت، مديريت و بهينه ­سازي سيستم ­هاي انرژي الکتريکي،تجديد ساختار سيستم­ هاي قدرت، اقتصاد انرژي، قابليت اطمينان، ديناميک و کنترل سيستم­ هاي قدرت، کيفيت توان، کنترل توان راکتيو و ادوات FACTS، کاربرد الکترونيک قدرت در سيستم­ هاي قدرت و کنترل دور ماشين­ هاي الکتريکي، انرژي­ هاي تجديدپذير و منابع توليد پراکنده، شبکه­ هاي توزيع ريز شبکه­ ها و شبکه­ هاي هوشمند.

مدیر گروه: آقای دکتر امير عبداالهی

              


گروه الکترونیک


مهندسی الکترونیک یکی از شاخه‌های مهندسی است که از دانش علمی،  رفتار و اثر الکترون‌ها استفاده نموده و به توسعه قطعات، دستگاه‌ها، سیستم‌ها، یا تجهیزاتی می‌پردازد که انرژی الکتریکی یکی از فاکتورهای آنهاست؛ این واژه به شاخه‌ی وسیعی از مهندسی اشاره دارد که زیرشاخه‌های بسیاری را در بر می‌گیرد و شامل رشته‌هایی است که با توان، مهندسی ابزاردقیق، مخابرات، طراحی مدارهای نیمه هادی و بسیاری دیگر در ارتباط است. گروه  مهندسی الکترونیک دانشگاه شهید باهنر کرمان ، با راه‌اندازي مقطع کارشناسي در سال 1356 تاسيس شد و در حال حاضر داراي 8 عضو هيات علمي مي‌باشد. گروه الکترونيک علاوه بر ارائه تعدادي از دروس اصلي، اختياري و تخصصي کارشناسي و کارشناسي ارشد مهندسي برق و ساير رشته‌هاي مهندسي، در مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و  دکترا دانشجو مي‌پذيرد. تمرکز فعاليت‌هاي پژوهشي گروه الکترونيک در زمينه‌‌‌ها VLSI ، معماري کامپيوتر، FPGA ، طراحيHDL ،  الکترونيک نوري، طراحي مدارات آزمون پذير، قابليت اطمينان در سيستم هاي مهندسي، ارزيابي عملکرد شبکه هاي کامپيوتري ، پردازش موازي، رايانش نرم، بينايي ماشين ، پردازش سيگنال، پردازش تصوير ،  مدارهای RF، مبدلهای داده، فیلترهای انالوگ ، سيستم هاي ميکروالکترونيک ، نانوالکترونيک و فوتونيک مي‌باشد.

مدیر گروه:آقای دکتر علی ماهانی

               


گروه کنترل


اين گروه با راه‌اندازي مقطع کارشناسي ارشد در سال 1381 تاسيس شد و در حال حاضر داراي 5 عضو هيات علمي مي‌باشد.
فعاليت‌هاي آموزشي: گروه کنترل علاوه بر ارائه تعدادي از دروس اصلي، اختياري و تخصصي کارشناسي و کارشناسي ارشد مهندسي برق و ساير رشته‌هاي مهندسي، در مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکترا دانشجو مي‌پذيرد.
فعاليت‌هاي پژوهشي: تمرکز فعاليت‌هاي پژوهشي گروه کنترل در زمينه‌‌‌هاي ابزاردقيق، الگوريتم‌هاي تکاملي، پيش‌بيني سري‌هاي زماني، رباتيک، سيستم‌هاي پيچيده و آشوبناک، سيستم‌هاي چندعاملي، سيستم‌هاي غيرخطي، سيستم‌هاي فازي، سيستم‌هاي کنترل گسترده، سيستم‌هاي هايبريد، شناسايي سيستم، کنترل بهينه، کنترل پيش‌بين، کنترل صنعتي و کنترل مقاوم و همچنين ديناميک سيستم‌هاي قدرت و سيستم هاي توليد انرژي خورشيدي و بادي مي‌باشد.

مدیر گروه:آقای دکتر مجتبی برخورداری

                

گروه مخابرات


​تکنولوژی مخابرات به سرعت در حال دگرگونی و گسترش می باشد. گروه مهندسی مخابرات با این نگرش، تأکید مضاعفی بر آموزش و پژوهش در زمینه های تئوری و عملی تکنولوژی های نوین در مهندسی مخابرات دارد.
استادان گروه، با تخصص های مختلف در طیف وسیع از تکنولوژی های مهندسی مخابرات از جمله مخابرات بیسیم، آنتن و مایکروویو، مخابرات ماهواره، رادار و سونار، مخابرات نوری، پردازش سیگنال و تصویر، و تئوری مخابرات به تدریس و تحقیق مشغول می باشند.در حال حاضر گروه مهندسی مخابرات در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دو گرایش مخابرات سیستم و مخابرات میدان دانشجو می پذیرد. هدف گروه تربیت مهندسین مجرب و توانا در زمینه های مورد نیاز صنعت مخابرات کشور می باشد.

مدیر گروه:آقای دکتر داریوش عباسی مقدمکليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه شهید باهنر کرمان مي باشد.